Członkostwo

ZM Silesia S.A.ZM SILESIA SA

ul. Konduktorska 8

40-155 Katowice

tel.+48 (32) 35 87 400

fax: +48 (32) 25 98 331

biuro@silesiasa.pl | http://www.silesiasa.pl

ZM SILESIA SA

ZM SILESIA SA to przedsiębiorstwo, które w ciągu 170 lat działalności osiągnęło pozycję specjalisty w zakresie produkcji i przetwórstwa cynku. W wyniku dokonanych w tym okresie zmian technologicznych i restrukturyzacyjnych z przedsiębiorstwa surowcowo-przetwórczego powstał nowoczesny zakład zajmujący się produkcją wyrobów z cynku. Dzięki połączeniu wysokich kwalifikacji i wieloletniego doświadczenia pracowników firmy oraz nowoczesnych technologii, oferujemy produkty wysokiej jakości, spełniające oczekiwania naszych klientów.

Zwiększenie jakości wyrobów i rozszerzenie oferty handlowej o nowe produkty oraz udoskonalenie procesów produkcyjnych poprzez inwestycje techniczne, pozwoliło na sprostanie konkurencji na trudnym rynku metali nieżelaznych. Owocem wymienionych przekształceń było przyznanie w 1998 roku certyfikatu zapewnienia jakości ISO 9002, który następnie został przekształcony w certyfikat PN-EN ISO 9001:2001.

Jesteśmy jedynym w Polsce producentem blach i taśm cynkowo-tytanowych oraz drutu cynkowego. W 2007 roku w ramach konsolidacji grupy cynkowo-ołowiowej ZM SILESIA SA połączyła się z Hutą Oława – największym, polskim producentem tlenku cynku i tlenków ołowiu, działającym na rynku ponad 180 lat.

Oddział Huta Oława

Huta Oława jest oddziałem spółki ZM SILESIA S A wchodzącej w skład Grupy Boryszew S.A. Historia naszej firmy sięga połowy XIX wieku.

Obecnie jesteśmy największym w Polsce producentem tlenków cynku, ołowiu i kadmu. Nasze produkty są wykorzystywane w przemyśle gumowym, ceramicznym, farmakologicznym. Wytwarzamy komponenty niezbędne do produkcji baterii i akumulatorów, mieszanek paszowych oraz farb i lakierów. W naszej ofercie znajdują się również produkty dla hutnictwa szkła kryształowego.

W skład oddziału Huta Oława wchodzą zakłady produkcyjne w Oławie, Będzinie i Złotym Stoku.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium

Nasi Członkowie: