Członkostwo

PPUH AUTOPART Jacek Bąk Sp. z o.o.ul. Kwiatkowskiego 2a,

39-300 Mielec

tel. +48 (17) 584 57 30

tel. +48 (17) 584 57 00

fax +48 (17) 788 72 12

autopart@autopart.pl | https://www.autopart.pl

AUTOPART to firma specjalizująca się w przemysłowej produkcji wysokiej jakości akumulatorów do wszystkich typów pojazdów samochodowych, ciągników i maszyn rolniczych oraz do łodzi czy kamperów. Firma została założona w 1982 roku w Mielcu przez obecnego współwłaściciela, pana Jacka Bąka.

AUTOPART produkuje rocznie ponad 2,5 mln akumulatorów, które dystrybuuje do ponad 50 krajów całego świata. Fabryka zajmuje 21 tys. m² i jest wyposażona w najnowocześniejsze systemy produkcyjne, stale wdraża innowacyjne rozwiązania, aby osiągnąć bardzo wysokie standardy jakości. Firma nieustannie rozwija i modernizuje park maszynowy, a dostawcy maszyn i urządzeń należą do światowych liderów wśród producentów sprzętu dla branży akumulatorowej. W całej fabryce pracuje ok. 400 osób.

W październiku 2018 roku AUTOPART, jako jedna z 30 firm z Polski,  został wyróżniony w rankingu 1000 najbardziej inspirujących firm w Europie, przygotowywanym przez Londyńską Giełdę Papierów Wartościowych (London Stock Exchange Group). Ponadto, spółkę doceniła też Polska Izba Motoryzacji we współpracy z Bankiem Zachodnim BZ WBK i wywiadownią gospodarczą Bisnode lokując AUTOPART na 6 miejscu w rankingu firm motoryzacyjnych z większościowym polskim kapitałem. W Polsce firma posiada ok. 20% udział w rynku akumulatorów.

Technologia
Jako jedyny producent w kraju AUTOPART wytwarza tlenek ołowiu (podstawowy składnik pasty akumulatorowej) metodą rozpyleniową opartą na systemie BARTONA. Jej cechą charakterystyczną jest łatwość i czułość sterowania procesem, co pozwala otrzymać wyrób o żądanych parametrach i utrzymać jego jakość na stałym poziomie. Kluczowe procesy takie jak produkcja płyt, montaż, formacja akumulatorów są ciągle rozwijane głównie pod kątem automatyzacji i robotyzacji. Wzmożone zapotrzebowanie na produkty AUTOPART było główną przyczyną inwestycji w park maszynowy i roboty. Dzięki zaplanowanym na lata działaniom udało się rozwinąć produkcję do 2,5 mln akumulatorów rocznie. Według raportu World Robotics 2019 współczynnik robotyzacji w Polsce wynosi średnio 42 (42 roboty na 10 000 pracowników), średnia światowa to 99. W AUTOPART współczynnik ten wynosi 225 i będzie rósł, biorąc pod uwagę plany inwestycyjne na najbliższe lata.

Certyfikacja
AUTOPART posiada system zarządzania jakością wg normy ISO 9001 oraz Certyfikat Zgodności ze Specyfikacją Techniczną IATF 16949,  która jest wymaganiem i porozumieniem potentatów motoryzacyjnych.

Dbając o środowisko naturalne AUTOPART wdrożył System Zarzadzania Środowiskowego oraz uzyskał Certyfikację Zgodności z PN-EN ISO 14001.

Ponadto, firma AUTOPART posiada Pozwolenie Zintegrowane, które obejmuje swym zakresem wszystkie oddziaływania na środowisko  określane w pozwoleniach cząstkowych oraz ich wzajemne powiązania.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium

Nasi Członkowie: