Członkostwo

INNOVATOR Sp. z o.o.ul. Sowińskiego 5

44-101 Gliwice

T: +48 32 238 02 45

F: +48 32 238 02 02

info@innovator.com.pl | http://www.innovator.com.pl/ , http://www.flotationmachines.eu

Zakład Działalności Innowacyjnej INNOVATOR Sp. z o.o. jest spółką, której właścicielem jest jeden z największych i najbardziej znanych w Europie instytutów naukowo badawczych - Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach.

INNOVATOR Sp. z o.o. zajmuje się działalnością badawczą, projektową, produkcyjną, usługową i handlową głównie w zakresie wzbogacania rud miedzi, cynku, ołowiu, srebra, antymonu i innych metali nieżelaznych, ale także węgla kamiennego.

Duże doświadczenie zatrudnianych pracowników, znających doskonale branżę oraz istniejące w niej powiązania, pozwala Spółce na składanie klientom kompleksowych ofert techniczno – handlowych.

Spółka uczestniczy w realizacji kompleksowych zadań obejmujących: górnictwo, wzbogacanie kopalin, hutnictwo metali nieżelaznych, przetwórstwo metali, a także ochrona środowiska związana z każdą z tych dziedzin.

INNOVATOR Sp. z o.o. jest cenionym i uznanym dostawcą wysokiej klasy maszyn i urządzeń oraz nowoczesnych technologii przeróbczych metali nieżelaznych i węgla. Szczególne znaczenie nadawane jest w Spółce zasadzie realizacji zamówień zgodnie ze ściśle określonymi, indywidualnymi wymaganiami kontrahenta, z uwzględnieniem optymalnego doboru technologii do posiadanej rudy.

W zakresie dostaw maszyn ściśle współpracuje z najlepszymi polskimi zakładami produkującymi w oparciu o dokumentację Spółki maszyny dla górnictwa i wzbogacania rud metali nieżelaznych i węgla. Ostatnich kilka lat to skuteczny eksport tych maszyn i związanych z nimi technologii na rynki Chin, Serbii oraz Kazachstanu.

Innovator Sp. z o.o. specjalizuje się w technologiach związanych ze wzbogacaniem surowców kopalnych, szczególnie metali nieżelaznych i węgla kamiennego. Zajmuje się koordynacją wszystkich działań badawczo-inżyniersko-logistycznych związanych z doborem technologii oraz produkcją i sprzedażą niezbędnych dla tych technologii urządzeń.  

Oferta Spółki obejmuje w szczególności:

- badania laboratoryjne, półtechniczne i przemysłowe zmierzające do opracowania technologii wzbogacania wybranych surowców;
- analizy mineralogiczne i chemiczne dostarczonych próbek materiałów;
- opracowanie schematów technologicznych i dobór maszyn i urządzeń dla wytypowanych technologii wzbogacania;
- projektowanie i produkcja wybranych urządzeń do wzbogacania kopalin takich jak maszyny flotacyjne typu IF, IZ wzbogacalniki w cieczach ciężkich zawiesinowych, przesiewacze, stoły koncentracyjne itp;
- kompletacja urządzeń niezbędnych do realizacji wytypowanych technologii oraz dostawa tych urządzeń na miejsce inwestycji;
- nadzór nad montażem, rozruchem i optymalizacją działania dostarczonych urządzeń aż do uzyskania oczekiwanych wskaźników technologicznych.

Specjaliści w Biurze Projektowym tworzą nowe rozwiązania techniczne oraz opracowują wielobranżową, kompleksową dokumentację techniczną obiektów przemysłowych obejmującą:

- koncepcję technologiczną;
- projekt budowlany wraz z raportem oddziaływania na środowisko;
- dokumentacje wykonawczą i powykonawczą.

W ramach generalnej realizacji inwestycji INNOVATOR Sp. z o.o. wykonuje pełną fazę dokumentacyjną, dostawy kluczowych elementów instalacji, nadzór nad budową i montażem oraz rozruch zakończony przekazaniem obiektu do użytkowania.
 
INNOVATOR Sp. z o.o. prowadzi generalną realizację kompletnych projektów opartych na własnych rozwiązaniach technologicznych.

Kolejnym ważnym obszarem aktywności Spółki jest pozyskiwanie metali szlachetnych i srebra na bazie materiałów odpadowych i złomowych. INNOVATOR Sp. z o.o. jest liczącym się na polskim rynku producentem galwanizowanych drutów i taśm, miedzianych i mosiężnych pokrywanych srebrem, cyną, niklem i innymi metalami, nawijanych na kręgi i na szpulach.


Istotnym elementem działalności Spółki jest handel wyrobami z metali nieżelaznych, metali szlachetnych i ich stopów.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
03
PaĹşdziernik
2023

ICSG Grupa Studyjna ds. Miedzi

...

04
PaĹşdziernik
2023

Incentivizing Investment in Base Metal Mining

...

04
PaĹşdziernik
2023

Konferencja Metali Lekkich SBŁ IMN Oddział Metali Lekkich Skawina

...


Nasi Członkowie: