Aktualności

Wspomnienie o ś.p. Józefie Zbigniewie Szymańskim

2021-05-19

obrazek

Szanowni Państwo, z ogromnym żalem i smutkiem informujemy o śmierci dr inż. Józefa Zbigniewa Szymańskiego. Osoby niezwykle zasłużonej dla branży metali nieżelaznych w Polsce, Prezesa Honorowego SITMN, Absolwenta AGH. Zmarł 16 maja 2021 roku we Wrocławiu, w wieku 89 lat.

Dr inż. Józef Zbigniew Szymański w latach 1998-1999 był Prezesem Zarządu Hutmen S.A. we Wrocławiu, wcześniej, w latach 1981-1998, Huty Oława w Oławie. Z ogromną pasją i zaangażowaniem współtworzył historię hutniczego ruchu stowarzyszeniowego i samorządu gospodarczego. W latach 1983-2009  był prezesem, najpierw Oddziału Metali Nieżelaznych SITPH, a od roku 2004 – Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych. W latach 1990-2002 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego w Polsce. Był animatorem wielu ważnych inicjatyw, wśród nich: Klubu Menedżera Przemysłu Metali Nieżelaznych (1991), Izby Gospodarczej Metali Nieżelaznych (1995, obecnie IGMNiR), Konwentu Menedżera Seniora (2001) czy Fundacji „Przemysł Metali Nieżelaznych Przyjazny Swoim Seniorom” (2008). Z wieloma spośród nas pozostawał w bardzo bliskich relacjach osobistych – zawodowych i stowarzyszeniowych.

 

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci… Rodzinie i Bliskim, wszystkim, którzy mieli okazję z Nim współpracować i cieszyć się Jego przyjaźnią przekazujemy wyrazy najgłębszego współczucia.

 

Prof. Tadeusz Knych                                       Bogusław Ochab

  Dziekan WMN AGH                                  Przewodniczący Rady IGMNiR

 

    Barbara Juszczyk                                       Kazimierz Poznański

    Dyrektor Instytutu                                    Prezes Zarządu IGMNiR

Sieć Badawcza Łukasiewicz IMN                                            

 

  Prof. Zbigniew Śmieszek                                Wacław Muzykiewicz

   Prezes Zarządu SITMN                                  Wiceprezes SITMN

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
25
Wrzesień
2024

XXIV Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK

...


Nasi Członkowie: