Aktualności

Upcyclingowy start-up członka naszej Izby ANMET zdobył Polsko-Niemiecką Nagrodę Gospodarczą 2021

2021-10-14

Z wielką radością pragniemy podzielić się sukcesem jednego z członków naszej Izby - przedsiębiorstwo ANMET zwyciężyło w konkursie Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej i odebrało nagrodę 12 października 2021 r. podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową (AHK Polska) w Warszawie. Jest to dla nas wspaniała wiadomość, gdyż sukces każdego członka Izby jest dla nas źródłem dumy, a także inspiracji do dalszego innowacyjnego rozwoju w przemyśle metali nieżelaznych i recyklingu.

 

“Firma ANMET ze Szprotawy przy granicy polsko-niemieckiej zajmuje się recyklingiem metali i materiałów kompozytowych, w szczególności wyeksploatowanych śmigieł turbin wiatrowych po demontażu. Do tej pory trudno było je poddać recyklingowi. ANMET opracował  technologię odzyskiwania włókien węglowych ze śmigieł turbin wiatrowych i pracuje nad nowymi materiałami i produktami wykonanymi z kompozytów pochodzących z recyklingu.

 

Wspólnie z niemieckim partnerem, ANMET uruchomił projekt ponownego wykorzystania i recyklingu rynkowego śmigieł turbin wiatrowych. W ten sposób powstało Wings for Living, które sprzedaje meble zewnętrzne ze śmigieł. Designerskie meble znalazły już swoich pierwszych klientów i cieszą się coraz większą popularnością.

 

"Recykling wyeksploatowanych śmigieł turbin wiatrowych jest mało zauważalnym wyzwaniem transformacji energetycznej" - podkreśla Markus Baltzer, prezes AHK Polska.

 

"ANMET jest przykładem tego, jak innowacyjna współpraca polsko-niemiecka i nowatorskie myślenie mogą zaoferować nowe odpowiedzi na palące pytania." Polsko-Niemiecka Nagroda Gospodarcza przyznawana jest corocznie przez AHK i nagradza szczególne innowacje, sukcesy lub impulsy w polsko-niemieckim życiu gospodarczym. W tym roku zgłosiło się 31 firm, a pięć z nich zostało finalistami Gali AHK, ocenianymi przez jury i publiczność na żywo. Ponad 1200 uczestników oddało wcześniej swoje głosy na pięciu finalistów w głosowaniu internetowym.”

 

Składamy gratulacje właścicielowi firmy ANMET, Panu Andrzejowi Adamcio, a także jego pracownikom i życzymy im dalszych sukcesów! 

 

Źródło: INFORMACJA PRASOWA AHK POLSKA Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej

www.anmet.com.pl

www.wings-for-living.de

 

 

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium

Nasi Członkowie: