Aktualności

Tydzień targowy za nami

2013-10-11

IGMNiR, jak co roku, była w gronie wystawców, którzy prezentowali swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska Poleko. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach od 7 do 10 października w Poznaniu.

Stoisko Izby było zlokalizowane w Salonie Recyklingu, gdzie prezentowano technologie i urządzenia do przetwarzania odpadów. W ramach ekspozycji można było zobaczyć m.in. maszyny przeładunkowe marki Sennebogen, których wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Bax Baumaschinen (Poznań), a także urządzenia do sortowania metali i odpadów spółki TOMRA Sorting (Katowice). Swoją ofertę prezentowały również inne firmy będące członkami IGMNiR: zakład przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego Edelmet Sp. z o.o. (Katowice); Recupyl Polska Sp. z o.o. (Gorzów Wielkopolski), specjalizująca się w recyklingu zużytych baterii i akumulatorów alkalicznych, cynkowo-powietrznych i cynkowo-węglowych; oraz firma SYNTOM S.A. (Tomaszów Mazowiecki), zajmująca się handlem złomem stalowym, jak i metali nieżelaznych.

W czasie targów Poleko nie zabrakło również konferencji tematycznych. Jedną z nich było Forum Recyklingu – trzydniowy cykl wykładów poruszających tematykę powtórnego wykorzystania materiałów oraz zmniejszenia ilości odpadów. – Osoby z branży recyklingu metali szczególnie interesowały prelekcje dotyczące zbiórki i przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii i akumulatorów – mówi Kazimierz Poznański, prezes zarządu IGMNiR, który uczestniczył w dyskusji na temat szans i zagrożeń w gospodarce akumulatorami i bateriami. 

W jego ocenie targi Poleko to wciąż największa i jedna z najbardziej prestiżowych w Polsce ekspozycji dedykowanych m.in. recyklerom metali nieżelaznych. – Nasza branża stale się rozwija, dlatego uważam, że warto tutaj być. Izba zachęca swoich członków do brania udziału w targach branżowych, zarówno jako wystawcy, jak i zwiedzający. Jest to dobra forma prezentacji profilu działalności firmy i jej produktów klientom krajowym i zagranicznym. Ponadto, coroczna obecność naszej Izby na targach Poleko w Poznaniu, Aluminium&NonFerMet w Kielcach, czy też SteelMET w Sosnowcu, potwierdza, że tego typu wydarzenia sprzyjają podtrzymywaniu kontaktów biznesowych oraz stanowią świetną okazję do rozmów z potencjalnym partnerami – przyznaje Kazimierz Poznański.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
25
Wrzesień
2024

XXIV Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK

...


Nasi Członkowie: