Aktualności

Recykler aluminium - firma Novelis - członek IGMNiR - świętuje udany rok operacyjny

2015-05-22

Specjalista od aluminiowej walcówki i recyklingu aluminium - firma Novelis podniósł średnią zawartość pochodzących z recyklingu surowców w swoich produktach o trzy punkty procentowe do 49% w roku finansowym zakończonym 31 marca 2015 r., osiągając rekordowy wskaźnik 53% w ostatnim kwartale.

Według najnowszego pakietu wyników spółki, kolejnym osiągnięciem okresu 2014/15 było  uruchomienie evercycle - nazwanym "pierwszym na świecie- niezależnie certyfikowanym, specjalnym arkuszem o wysokiej  zawartości materiałów pochodzących z recyklingu”.

"Rok finansowy 2015 był udanym rokiem, gdyż poszerzyliśmy nasze portfolio wysoko recyklingowanych produktów premium",  komentuje  tymczasowy prezes i CEO Novelisa - Steve Fisher. "Osiągnęliśmy rekordową sumę dostaw, uzyskaliśmy korzyści z rozszerzenia tanich możliwości recyklingu na całym świecie, wzrosła liczba dostaw dla sektora samochodowych do rekordowego poziomu, umacniając naszą pozycję lidera w tym szybko rozwijającym się segmencie.”

Spółka zanotowała zysk netto w wysokości US $ 148 mln w tym roku obrotowym 2014/15 - wzrost o 42% w stosunku do US $ 104 miliona USD w 2013/14. Skorygowana EBITDA wzrosła o 2% do  902.000.000 USD, głównie za sprawą wzrostu dostaw, korzystnego asortymentu produktów dzięki strategicznemu podniesieniu dostaw dla sektora samochodowego i "korzyści wynikających z użycia wyższego procentu recyklingowanego metalu we wsadzie”.

Źródło: www.recyclinginternational.com

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
25
Wrzesień
2024

XXIV Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK

...


Nasi Członkowie: