Aktualności

Pożegnanie Zasłużonego Człowieka dla Przemysłu Metali Nieżelaznych - śp. Emila Głuszczyka

2023-12-14

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 12 grudnia 2023 w wieku 84 lat odszedł od nas wieloletni współpracownik Izby Gospodarczej Metali Nieżelaznych i Recyklingu, Emil Głuszczyk - niekwestionowany autorytet w dziedzinie przemysłu metali nieżelaznych.

Urodził się 16 lutego 1939 roku w niewielkiej Świlczy koło Rzeszowa. W 1956 roku ukończył, będące jednym z najstarszych w Polsce, Męskie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. W 1962 ukończył Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Katowicach.

Od początku swojej kariery zawodowej był związany z przemysłem metali nieżelaznych. Jego życie zawodowe rozkwitało przez ponad cztery dziesięciolecia zaczynając w 1962 roku, gdzie jako stypendysta kopali „Lubin” decyzją dyrektora ZGHMN w Katowicach rozpoczął
staż w Branżowym Ośrodku Organizacji i Normowania Czasu Pracy – filii Zjednoczenia Górniczo-Hutniczego Metali Nieżelaznych w Katowicach.


W 1965 został asystentem dyrektora Zjednoczenia, a w 1970 awansował na Naczelnika Wydziału Planowania Produkcji. Kolejnym krokiem w karierze była nominacja w 1982 roku na dyrektora Przedsiębiorstwa Przerobu Złomu Metali Nieżelaznych „Wtórmet” w Bytomiu-Radzionkowie. Funkcję tę pełnił do momentu przejścia na emeryturę w 1997 roku. Jednak w dalszym ciągu pozostawał aktywny zawodowo pracując w Izbie Gospodarczej Metali Nieżelaznych. Był nie tylko wybitnym specjalistą, ale także człowiekiem o ogromnych horyzontach i nieustannym pragnieniu rozwoju. Jego zaangażowanie, profesjonalizm i rzetelność stanowiły
fundament jego długotrwałej kariery. Został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Zasłużonemu w Rozwoju Województwa Katowickiego i Złotym Krzyżem Zasługi.
 
Ponadto, Emil Głuszczyk był aktywnym członkiem społeczności zawodowej, uczestnicząc w pracach Śląskiego Związku Pracodawców Przemysłu Metalowego, pełniąc funkcję w zarządzie Polskiego Towarzystwa Metaloznawczego i zdobywając uznanie za koordynację
systemu optymalizacji produkcji metali nieżelaznych.
 
Jego dziedzictwo, zarówno jako wybitnego profesjonalisty, jak i zaangażowanego społecznika, pozostanie z nami na zawsze. na zawsze. Był powszechnie znanym, wysokiej kultury człowiekiem, szanowanym i serdecznym kolegą, naszym nieodżałowanym przyjacielem.

W tych trudnych chwilach współczujemy rodzinie i bliskim Emila Głuszczyka składając najszczersze wyrazy współczucia.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium

Nasi Członkowie: