Aktualności

Nowoczesne technologie w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski

2014-11-03

W dniach 14-16 października 2014 roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2014. Było to najważniejsze wydarzenie spawalnicze w środkowo-wschodniej Europie. Impreza została objęta patronem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, honorowy patronat nad nią objęło Ministerstwo Gospodarki.

W dniach 14-16 października 2014 roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2014. Było to najważniejsze wydarzenie spawalnicze w środkowo-wschodniej Europie. Impreza została objęta patronem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, honorowy patronat nad nią objęło Ministerstwo Gospodarki.

Wystawę, na której można było zobaczyć ofertę wiodących producentów sprzętu spawalniczego oraz oprogramowania, uzupełniła 56. Naukowo-Techniczna Konferencja Spawalnicza pod hasłem: SPAWALNICTWO – ZAWSZE MOŻNA WIĘCEJ, której organizatorem był Instytut Spawalnictwa z Gliwic.

W tegorocznych targach udział wzięło blisko 170 Wystawców i Współwystawców zarówno z Polski, jak i z Czech, Finlandii, Holandii, Kanady, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Tajwanu, Hiszpanii, Turcji oraz Włoch. Zaprezentowali oni ponad 250 reprezentowanych marek oraz 40 nowości branżowych. Na targach ExpoWELDING dopisali również branżowi zwiedzający, wystawę odwiedziło bowiem 4700 branżowych specjalistów, managerów, reprezentantów uczelni wyższych oraz instytucji związanych bezpośrednio i pośrednio ze spawalnictwem zarówno z Polski oraz z zagranicy.

Wśród wydarzeń, które towarzyszyły targom na uwagę zasługuje, organizowany po raz kolejny przez firmę Harispal Techniki Spawania, Instytut Spawalnictwa oraz Expo Silesia Sp. o.o. konkurs „Mistrz Spawania”, gdzie zwiedzający mogli wykazać się swoimi umiejętnościami spawania. Nowością tegorocznych targów był konkurs „Młody Spawacz”, którego organizatorem była: ESAB Polska Sp. z o.o., Politechnika Śląska Wydział Mechaniczny Technologiczny Katedra Spawalnictwa oraz Koło Naukowe Spawalników „SWC”. Partnerem konkursu była również firma Expo Silesia Sp. z o.o. Konkurs skierowany był do studentów o specjalnościach związanych ze spawalnictwem.  W czasie targów odbyły się również I Ogólnopolskie Mistrzostwa Spawaczy, których organizatorem była firma Energoinstal SA. Wystawę uświetniała również wystawa prac pedagogów i studentów Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych i. Jana Matejki w Krakowie.

Po raz kolejny targi poszerzone zostały o ofertę Salonu BHP, w ramach którego odbyła się kolejna edycja konferencji pt.: BEZPIECZNA PRACA SPAWACZA, której organizatorem był miesięcznik Promotor BHP (Wyd. ELAMED).

Równocześnie z targami ExpoWELDING odbywały się Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET, których tematyka koncentruje się wokół hutnictwa stali, metali nieżelaznych - ich produkcji, obróbki i dystrybucji. Imprezę wsparły cenione instytucje w branży: Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu, Instytut Metali Nieżelaznych, Izba Przemysłowo-Handlowa Gospodarki Złomem, Polska Izba Konstrukcji Stalowych, Hutnicza Izba Przemysłowo – Handlowa.


Kolejną imprezą towarzyszącą były Targi Produkcji i Zastosowania Elementów Złącznych TEZ Expo. Jest to jedyne w Polsce przedsięwzięcie o charakterze wystawienniczym dające szansę producentom oraz dostawcom śrub i elementów złącznych na spotkanie się ze specjalistami branżowymi. Wystawie TEZ Expo towarzyszyła konferencja „Elementy złączne – badania, nowe przepisy oraz przegląd nowości. Zastosowanie elementów złącznych w konstrukcjach stalowych”. Spotkanie zorganizowane zostało przy współudziale przedstawicieli Instytutu Techniki Budowlanej.

 

Integralną częścią targów ExpoWELDING były również Targi Robotyzacji i Automatyzacji ROBOTshow, które to dają możliwość prezentacji ofert branży robotyki i pozyskiwania kontaktów z różnych sektorów przemysłu.

Więcej informacji na: www.expowelding.pl www.robotshow.pl www.steelmet.pl oraz www.tezexpo.pl

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
25
Wrzesień
2024

XXIV Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK

...


Nasi Członkowie: