Aktualności

Ministerstwo Finansów odmówiło zgody na przesunięcie terminu wprowadzenia obowiązku rejestracji importu odpadów, w tym złomu metali w systemie SENT.

2022-02-22

Zarząd Izby informuje, że Ministerstwo Finansów odmówiło zgody na przesunięcie terminu wprowadzenia obowiązku rejestracji importu odpadów, w tym złomu metali w systemie SENT.

Dostaliśmy niedawno odpowiedź z Ministerstwa Finansów na nasze Izbowe Pismo z dn.3 lutego br., które dotyczyło podjętych przez Zarząd Izby starań w Ministerstwie dotyczących przesunięcia terminu wprowadzenia obowiązku rejestracji importu odpadów w systemie SENT.

W załączonej odpowiedzi, Ministerstwo Finansów uznaje, że proces legislacyjny dot. poszerzonego katalogu towarów objętych SENT'em został w tej kwestii zakończony, więc na tym etapie brak jest już jest jego modyfikacji i w związku z tym wchodzi on w życie z dniem dzisiejszym.

Ministerstwo składa nam przy tej okazji dwie ważne obietnice.
Po pierwsze, obiecuje analizę wpływu wdrażanych zmian na rynek obrotu odpadami i jeśli zaistnieje taka konieczność, to zostaną podjęte działania legislacyjne bądź informacyjne.

Po drugie, zgodnie z art.30 ust.4, obiecuje, że nie będzie wszczynać postępowań w sprawie o nałożenie kary pieniężnej o ile w przypadku kontroli celno-skarbowej nie zostaną stwierdzone naruszenia, które prowadziłyby do uszczupleń podatku VAT oraz podatku akcyzowego.

W załącznikach można szczegółowo zapoznać się zarówno z treścią pisma wystosowanego przez IGMNiR do Ministerstwa Finansów, jak i odpowiedzią ze strony Ministerstwa.

Pliki do pobrania

pobierz  
pobierz  

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
25
Wrzesień
2024

XXIV Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK

...


Nasi Członkowie: