Aktualności

Metallurgy Non-Ferrous Metals

2014-11-28

Źródło: Magazyn Hutniczy nr 47 str.1

W dniach 17-19 listopada w Krakowie, miała miejsce międzynarodowa konferencja pod tytułem Metallurgy Non-Ferrous Metals.

W dniach 17-19 listopada w Krakowie, miała miejsce międzynarodowa konferencja pod tytułem „Metallurgy Non-Ferrous Metals”.  Wydarzenie zostało zorganizowane przez Izbę Gospodarczą Metali Nieżelaznych i Recyklingu, Instytut Metali Nieżelaznych, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych oraz Wydział Metali Nieżelaznych AGH. Celem konferencji było omówienie kluczowych problemów aktualnej sytuacji oraz wyzwań metalurgii metali nieżelaznych. Uczestników serdecznie powitał Pan Profesor Zbigniew Śmieszek.

Prezes Izby Pan Kazimierz Poznański ogłosił, iż Izba od lat wspiera najlepszych absolwentów AGH. Dodatkowo zaznaczył „ Z radością przyjmuję, że na dzisiejszej konferencji obecny jest przedstawiciel Chile, gdzie kilka tygodni temu odbyło się oficjalne otwarcie kopalni KGHM.                                                                                             

W Unii Europejskich nareszcie uświadomiono sobie, że przemysł jest podstawą rozwoju, że potrzebna jest reindustrializacja Europy. Równolegle z naszą konferencją toczą się bardzo ważne rozmowy i obrady poświęcone innowacyjności. Gospodarka cyrkulacyjna, która nie marnuje zasobów-surowców, ale pozwala je lepiej wykorzystywać, jako sztandarowy program UE przez najbliższe 5 lat będzie kształtowała podstawy do tworzenia nowych miejsc pracy, około 300 tysięcy miejsc pracy w Europie.       

Chciałbym, by ta platforma wymiany poglądów jaką jest międzynarodowa konferencja zainspirowana i prowadzona przez  Profesora Zbigniewa Śmieszka przyczyniła się do rozwoju myśli zarówno krajowej jak i europejskiej, a także światowej w metalurgii metali nieżelaznych. Wszystkim przyjaciołom a szczególnie tym z KGHM,  którzy wprowadzają w życie tak wielki program rozwoju hutnictwa życzę wytrwałości i sukcesów”.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
25
Wrzesień
2024

XXIV Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK

...


Nasi Członkowie: