Aktualności

KGHM: wizja inteligentnej kopalni opartej o sieci neuronowe

2015-01-27

W swej długookresowej wizji KGHM zakłada uzyskanie przewagi konkurencyjnej poprzez m.in. wdrożenie nowych technologii, zaś celem strategicznym KGHM Polska Miedź jest opracowanie oraz przemysłowe wdrożenie nowoczesnych technologii niezbędnych do rozwoju pierwszej na świecie inteligentnej kopalni opartej o sieci neuronowe.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka realizuje projekty eksploracyjne, rozwojowe i produkcyjne w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka planuje przeznaczyć na cele inwestycyjne 27 mld zł w latach 2015-2020 roku .

Środki te mają być przeznaczone na rozwój obecnego portfela projektów inwestycyjnych, w tym m.in. na doprowadzenie do fazy produkcyjnej projektów zasobowych tak w kraju jak i za granicą (Głogów Głęboki Przemysłowy, Victoria, Sierra Gorda II faza, Sierra Gorda ruda tlenkowa oraz Afton Ajax).

Realizacja projektów inwestycyjnych ma na celu istotne zwiększenie zdolności produkcyjnych grupy oraz zmniejszenie kosztów produkcji. Efektywna alokacja środków finansowych i realizacja surowcowych projektów inwestycyjnych odznaczających się najwyższą stopą zwrotu to główne wyzwania stojące przez spółką w okresie do roku 2020.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
25
Wrzesień
2024

XXIV Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK

...


Nasi Członkowie: