Aktualności

KGHM podpisał umowę handlową z China Minmetals Nonferrous Metals Co. Ltd.

2018-11-06

Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. poinformował,że w dniu 6 listopada 2018 r. została zawarta umowa na sprzedaż produkowanych przez Spółkę katod miedzianych w latach 2019-2023, pomiędzy Spółką a China Minmetals Nonferrous Metals Co. Ltd. (firmą należącą do grupy China Minmetals Corporation).

Wartość przedmiotu umowy szacowana jest w zależności od poziomu wykorzystania opcji ilościowej na: od 1 590 148 750,00 USD, tj. 6 027 776 866,63 PLN do 3 816 365 000,00 USD, tj. 14 466 694 805,50 PLN.

Kontrakt podpisano podczas pierwszej edycji targów China International Import Expo w Szanghaju. Polska reprezentowana była na nich między innymi przez KGHM Polska Miedź oraz jej spółkę zależną zajmującą się produkcją maszyn górniczych - KGHM Zanam. Polska Miedź została przez organizatorów zaproszona do wystawienia w specjalnym pawilonie „High Tech”.

Guo Wenqing, prezes Minmetals podkreślił, że bardzo ważna jest dla Minmetals stabilność dostaw i wysoka jakość produktów. Ponad 20 lat konstruktywnej współpracy z KGHM pokazało, że można ufać Polakom. Dodał, że cieszy się, że kooperacja między firmami się rozwija i że Minmetals może być ambasadorem KGHM na rynku chińskim.

Z kolei prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński powiedział, że firma jest zadowolena ze współpracy z China Minmetals. To dzięki nim KGHM może wykorzystać ogromy potencjał, który posiada rynek chiński. Fundamentem naszej współpracy jest podejście „win-win” - dbamy o to, aby z naszej kooperacji korzyści wyciągały obie strony. Na tym budujemy też polską markę w Chinach - dodał.

Uczestnicząc w China International Import Expo, KGHM chce wzmocnić współpracę z rynkiem chińskim i wprowadzić inne produkty wytwarzane przez grupę, takie jak srebro, złoto, ołów rafinowany, molibden, kwas siarkowy, siarczan niklu i selen. Expo jest też dobra okazja do promowania innych spółek z grupy kapitałowej KGHM i ich produktów.

Polska Miedź obecna jest na chińskim rynku od 21 lat. Od czasu zawarcia pierwszej umowy handlowej z China Minmetals, KGHM wyeksportował do Państwa Środka ponad 1,3 miliona ton katod miedzianych. Chiny są największym konsumentem surowców na świecie i jednocześnie czołowym odbiorcą produktów, towarów i usług oferowanych przez KGHM.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium

Nasi Członkowie: