Aktualności

Jaka powinna być długoterminowa startegia podatkowa w VAT?

2013-03-21

Z uwagi na fakt, iż najważniejszym źródłem dochodów budżetu państwa są wpływy z podatków pośrednich, wśród których podatek od wartości dodanej (VAT) stanowi zdecydowanie dominującą pozycję - IGMNiR chciałaby zastanowić się wspólnie z przedstawicielami nauki, administracji państwowej, a także przedsiębiorcami, jaka powinna być długoterminowa strategia podatkowa w VAT?

Próbą odpowiedzi na powyższe pytania jest dzisiejsza konferencja pt. „Długoterminowa strategia podatkowa w VAT”. Gościem specjalnym będzie Prof. Friedrich Schneider, który wraz z Prof. Konradem Raczkowskim zainicjują i obejmą merytoryczne kierownictwo nad projektem badawczym w zakresie szacowania luki podatkowej w Polsce.

***

Prof. Friedrich Schneider jest profesorem ekonomii w Instytucie Polityki Gospodarczej na Uniwersytecie Johannesa Keplera w Linz (Austria). Uznawany za niekwestionowany autorytet w dziedzinie badania światowej gospodarki nieoficjalnej. Doradzał wielu instytucjom rządowym, przedsiębiorcom oraz Komisji Europejskiej. Jest autorem lub współautorem kilkuset publikacji. Zainteresowania badawcze Profesora Schneidera koncentrują się wokół teorii polityki gospodarczej, finansów oraz analizy ekonomicznych skutków interwencji rządowych.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium

Nasi Członkowie: