Aktualności

Izba zakończyła sezon targowy

2012-11-27

Źródło: www.exposilesia.pl

W listopadzie odbyły się dwie imprezy targowe adresowane, między innymi, do osób i firm przemysłu metali nieżelaznych oraz branży recyklingu.

Na początku miesiąca Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia w Sosnowcu zorganizowało Międzynarodowe Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET 2012 (6-7.11.2012). Już od pięciu lat sosnowieckie centrum wystawowe prezentuje przedstawicielom przedsiębiorstw i firm związanych z przemysłem metali nieżelaznych oraz stalowym to, co w tych branżach niezbędne: specjalistyczne maszyny i urządzenia wykorzystywane w przemyśle, aparaturę kontrolno-pomiarową, a także możliwości dystrybucji wyrobów hutniczych, takich jak blachy, pręty i rury. Zwiedzający mieli również okazję bliżej zapoznać się z ofertą centrów serwisowych wspierających przemysł metali nieżelaznych, jak i stalowy.

- Izbę Gospodarczą Metali Nieżelaznych i Recyklingu, która jest autonomiczną organizacją zrzeszającą instytucje i spółki przemysłu metali nieżelaznych oraz branży recyklingu, szczególnie cieszy fakt, iż w tej edycji targów powstał Salon Recyklingu Metali Scrap EXPO, będący odpowiednikiem Salonu InterSCRAP z ubiegłego roku- mówi Kazimierz Poznański, Prezes Zarządu IGMNiR. - Świadczy to o rosnącym zainteresowaniu tematyką recyklingu, a także o zapotrzebowaniu firmy złomowych i około złomowych na zapoznanie się z najnowszymi technologiami oraz sprzętem, mających na celu bardziej efektywne przetwórstwo złomów metali- dodaje.
Natomiast w dniach od 20 do 23 listopada br. Izba po raz kolejny wzięła udział w  Międzynarodowych Tragów Ochrony Środowiska POLEKO 2012 w Poznaniu.
Jedną z konferencji towarzyszących tym targom było Forum Recyklingu- wydarzenie zorganizowane przez miesięcznik „Recykling".
W środę, 21 listopada br., Jan Szafraniak, Dyrektor Biura Izby, uczestniczył w debacie pt. „Gospodarka zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym –dziś i jutro”.
Podczas kolejnego dnia Forum, Prezes Kazimierz Poznański przedstawił prezentację na temat zjawiska kradzieży metali w Europie oraz omówił program przeciwdziałania temu procederowi w Polsce. Następnie uczestniczył w dyskusji pt. „Odzysk i recykling złomu – zagrożenia i kierunki rozwoju".

W tym roku IGMNiR dzieliła stoisko wystawiennicze z firmą Cronimet PL Sp. z o.o. oraz Alumetal S.A. Wystawcami byli również tacy Członkowie, jak: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Bax Baumaschinen Sp. z o.o., Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach oraz TOMRA Sorting Sp. z o.o.
- Cieszy nas fakt, że Członkowie Izby, w dobie nowoczesnych narzędzi komunikacji, jak Internet czy telefon komórkowy, w dalszym ciągu chętnie biorą udział w targach branżowych, zarówno jako zwiedzający, jak i wystawcy- mówi Jan Szafraniak, Dyrektor Biura Izby. – Życzymy im, aby rozmowy odbyte podczas targów zaowocowały nowymi perspektywami współpracy biznesowej.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
25
Wrzesień
2024

XXIV Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK

...


Nasi Członkowie: