Aktualności

BIR - Global Recycling Day

2017-02-14

BIR logo

W 2016 roku BIR uruchomiła projekt zorganizowania Światowego Dnia Recyklingu (Global Recycling Day). Jak można sobie wyobrazić, to nie jest łatwe zadanie. Ale każdy duży projekt zaczyna się od małego kroku: po zdefiniowaniu zakresu tego, co chcemy osiągnąć BIR opracował broszurę, która została zaprezentowana członkom BIR biorącym udział w Światowej Konwencji Recyklingu w Amsterdamie (podczas sesji okrągłego stołu).

Następnie została rozesłana do wszystkich członków. Jest ona również dostępna online: http://www.bir.org/assets/Documents/Conventions/grc-brochure.pdf

BIR uruchomił także specjalną stronę internetową, która jest dostępna tutaj: http://www.bir.org/conventionwebsite/globalrecyclingday/project-2/ lub za pośrednictwem portalu BIR www.bir.org. Ponieważ projekt ewoluuje, strona będzie uzupełniana coraz większą ilością informacji na temat działań, interesariuszy, podmiotów wspierających, kampanii itp.

Ważnym elementem jest także "Petycja Online":https://www.change.org/p/make-the-global-recycling-day-a reality?utm_source=embedded_petition_view  - proszę dodać swój głos do naszych głosów, zatwierdzając tę inicjatywę i zamieszczając w Internecie swoje poparcie. Proszę się upewnić, że zgadzacie się Państwo na wyświetlanie Waszej nazwy i komentarza, tak aby inni mogli zobaczyć, co Państwo napisali.

 „Naszym celem jest znaczące zwiększenie widoczności międzynarodowej branży recyklingu i energiczne podkreślenie istotnego wkładu recyklingu w proces łagodzenia zmian klimatycznych i ochrony naszej planety. W wyniku tego, decydenci polityczni, jak również inne sektory przemysłu i społeczeństwo będą świadomi tego, kim jesteśmy i jakie korzyści z istnienia branży recyklingowej odnosi społeczeństwo” – czytamy w komunikacie BIR.

BIR wkłada wiele wysiłku we współdziałanie z silnymi partnerami takimi jak np.  Organizacja Narodów Zjednoczonych, ale w końcu to wsparcie firm członkowskich BIR oraz stowarzyszeń krajowych, pozwala na przetłumaczenie tej globalnej inicjatywy na robiące wrażenie stanowisko w imieniu międzynarodowego przemysłu recyklingu.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
25
Wrzesień
2024

XXIV Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK

...


Nasi Członkowie: