Aktualności

Art. 63 ust. 2 projektu ustawy o bateriach i akumulatorach przyjęty bez poprawek

2014-05-30

Na posiedzeniu Podkomisji stałej ds. monitorowania gospodarki odpadami, które odbyło się w dniu 28 maja br., nie zostały wniesione poprawki do art. 63 ust. 2 projektu ustawy o zmianie ustawy o bateriach i akumulatorach oraz niektórych innych ustaw.

Oznacza to, że przedsiębiorcy będą mogli przetwarzać zużyte baterie i akumulatory kwasowo-ołowiowe w zakładzie, bez konieczności doposażenia go w hutę (w odniesieniu do złomu ołowiu) i instalację do recyklingu tworzyw sztucznych. Taki zapis powoduje zagrożenie niekontrolowanego wprowadzania do środowiska substancji niebezpiecznych, tj. związków ołowiu oraz siarki zawartych w tych odpadach.

Odnośnie rozporządzenia Ministra Środowiska do ustawy, IGMNiR zaproponowała obniżenie poziomu zdolności zakładu do przetwarzania odpadów niebezpiecznych, jakimi są zużyte baterie i akumulatory kwasowo-ołowiowe i niklowo-kadmowe, który obecnie wynosi 10 ton na dobę.  Wiceminister Środowiska Janusz Ostapiuk pozytywnie ocenił wniosek IGMNiR oraz zadeklarował uwzględnienie go w rozporządzeniu. - Z pewnością ta propozycja pomoże usprawnić jakość techniczną zakładów przetwarzających zużyte baterie i akumulatory - powiedział.

Następnie posiedzenie Podkomisji zostało wyznaczone na 4 czerwca br.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
25
Wrzesień
2024

XXIV Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK

...


Nasi Członkowie: