Aktualności

170-lecie ZM Silesia S.A.

2017-04-10

170 lat ZM Silesia

W zabytkowym Kompleksie Pałacowo-Parkowym w Koszęcinie odbyła się w dniach 6-7 kwietnia br., 195. Kwartalna Konferencja Naukowo-Techniczna Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych poświęcona Jubileuszowi 170-lecia ZM Silesia S.A.

Konferencję otworzył, witając wszystkich uczestników – prof. Zbigniew Śmieszek i jednocześnie składając na ręce Prezesa ZM Silesia – Pana Andrzeja Łatki, gratulacje i najlepsze życzenia dla zarządu i całej załogi zakładów. Następnie głos zabrał Prezes ZM Silesia – Andrzej Łatka, przedstawiając historię powstania zakładów na terenie Górnego Śląska, ich rozwój i losy aż po czasy współczesne. Z kolei Dyrektor Stanisław Pawlicha zaprezentował technologie, które na przestrzeni 170 lat działalności zakładów pozwoliły im przystosowywać się do zmieniających się realiów gospodarczych.

Tradycją wiosennych Konferencji SITMN jest wręczanie nagród dla najlepszego absolwenta Wydziału Metali Nieżelaznych AGH. Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu jest tradycyjnie współfundatorem tych nagród (obok SITMN). Była to już XXIII edycja tego prestiżowego konkursu.

Na konferencji Izbę reprezentował Prezes Kazimierz Poznański.      

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
25
Wrzesień
2024

XXIV Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK

...


Nasi Członkowie: