Aktualności

W Rzeszowie staną wielkie skrzydła anioła ze złomu. Wszystko dla małego Filipa Bieli

2022-05-10

Wspaniała inicjatywa jednego z członków Izby, firmy Metkom, współorganizowana przez Stowarzyszenie pod Skrzydłem Anioła.


"W czerwcu w okolicach rzeszowskiego Rynku staną skrzydła ze złomu o rozpiętości czterech metrów. Rzeźba powstanie w ramach akcji "Skrzydła dla Filipa", której celem jest zebranie pieniędzy na pokrycie leczenia i rehabilitację małego chłopca, Filipa Bieli.

Kiedy prezes Metkomu, Piotr Grędysa, poznał historię rodziny Filipa, zdecydował, że firma pomoże bliskim chłopca spełnić ich największe marzenie.

 Postanowiliśmy zrobić coś wyjątkowego, coś co faktycznie zwróci uwagę na zbiórkę, zostawi po sobie trwały ślad i stanie się symbolem wspólnego zaangażowania w pomoc innym. Tak powstał pomysł „Skrzydeł dla Filipa”. Rzeźba zostanie wykonana ze złomu, cennego surowca, który odnajduje swoje drugie życie nie tylko w przemyśle. Jest on wykorzystywany także do tworzenia eko-sztuki. I nasze skrzydła anioła będą tego doskonałym przykładem – – mówi Aleksandra Turkiewicz, specjalista ds. marketingu w firmie Metkom.

Akcja jest skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców, działających na terenie Podkarpacia, którzy mogą i chcą przekazać złom na rzecz chłopca. Firmy, które oddadzą największą ilość złomu, zostaną uwzględnione na tablicy informacyjnej umieszczonej przy rzeźbie, jako Anioły Filipa.

Pieniądze z przekazanego złomu w całości trafią do rodziny Filipa. Odpad metalowy nie będzie wykorzystany do wykonania skrzydeł anioła.

Akcja „Skrzydła dla Filipa” trwa od 4 maja do 3 czerwca br. Rzeźba jest też zapowiedzią trzydniowej, ekologicznej imprezy Green Weekend w Rzeszowie, która odbędzie się w drugim tygodniu czerwca.

Nad skrzydłami pracuje kowal-artysta, Janusz Świt z Futomy. Nowoczesna rzeźba ma mieć cztery metry rozpiętości, tył będzie pokrywać około tysiąca kutych ze złomu piór, a środek wypełnią elementy złomowe."

 

Zainteresowanych wsparciem tego szczytnego celu zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią informacji na stronie firmy Metkomwww.metkom.pl/skrzydla-ze-zlomu-rzeszow/

 

Źródło: 

https://rzeszow-news.pl/wszystko-dla-malego-filipa-bieli/?fbclid=IwAR17UWOMw4RDK4AhCCd4FWyfBeLDfiPS6tXfShqEsubbHsjbh2iL3pAUsK4

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
03
PaĹşdziernik
2023

ICSG Grupa Studyjna ds. Miedzi

...

04
PaĹşdziernik
2023

Incentivizing Investment in Base Metal Mining

...

04
PaĹşdziernik
2023

Konferencja Metali Lekkich SBŁ IMN Oddział Metali Lekkich Skawina

...


Nasi Członkowie: