Aktualności

Tydzień targowy za nami

2013-10-11

IGMNiR, jak co roku, była w gronie wystawców, którzy prezentowali swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska Poleko. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach od 7 do 10 października w Poznaniu.

Stoisko Izby było zlokalizowane w Salonie Recyklingu, gdzie prezentowano technologie i urządzenia do przetwarzania odpadów. W ramach ekspozycji można było zobaczyć m.in. maszyny przeładunkowe marki Sennebogen, których wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Bax Baumaschinen (Poznań), a także urządzenia do sortowania metali i odpadów spółki TOMRA Sorting (Katowice). Swoją ofertę prezentowały również inne firmy będące członkami IGMNiR: zakład przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego Edelmet Sp. z o.o. (Katowice); Recupyl Polska Sp. z o.o. (Gorzów Wielkopolski), specjalizująca się w recyklingu zużytych baterii i akumulatorów alkalicznych, cynkowo-powietrznych i cynkowo-węglowych; oraz firma SYNTOM S.A. (Tomaszów Mazowiecki), zajmująca się handlem złomem stalowym, jak i metali nieżelaznych.

W czasie targów Poleko nie zabrakło również konferencji tematycznych. Jedną z nich było Forum Recyklingu – trzydniowy cykl wykładów poruszających tematykę powtórnego wykorzystania materiałów oraz zmniejszenia ilości odpadów. – Osoby z branży recyklingu metali szczególnie interesowały prelekcje dotyczące zbiórki i przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii i akumulatorów – mówi Kazimierz Poznański, prezes zarządu IGMNiR, który uczestniczył w dyskusji na temat szans i zagrożeń w gospodarce akumulatorami i bateriami. 

W jego ocenie targi Poleko to wciąż największa i jedna z najbardziej prestiżowych w Polsce ekspozycji dedykowanych m.in. recyklerom metali nieżelaznych. – Nasza branża stale się rozwija, dlatego uważam, że warto tutaj być. Izba zachęca swoich członków do brania udziału w targach branżowych, zarówno jako wystawcy, jak i zwiedzający. Jest to dobra forma prezentacji profilu działalności firmy i jej produktów klientom krajowym i zagranicznym. Ponadto, coroczna obecność naszej Izby na targach Poleko w Poznaniu, Aluminium&NonFerMet w Kielcach, czy też SteelMET w Sosnowcu, potwierdza, że tego typu wydarzenia sprzyjają podtrzymywaniu kontaktów biznesowych oraz stanowią świetną okazję do rozmów z potencjalnym partnerami – przyznaje Kazimierz Poznański.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
03
PaĹşdziernik
2023

ICSG Grupa Studyjna ds. Miedzi

...

04
PaĹşdziernik
2023

Incentivizing Investment in Base Metal Mining

...

04
PaĹşdziernik
2023

Konferencja Metali Lekkich SBŁ IMN Oddział Metali Lekkich Skawina

...


Nasi Członkowie: