Aktualności

Targi POL-ECO SYSTEM 2019

2019-10-03

logo POL_ECO_SYSTEM

Już w przyszłym tygodniu ruszają 31. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM. Najważniejsi decydenci, politycy, przedstawiciele administracji, świata nauki i biznesu wezmą udział w 31. Międzynarodowych Targach POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. W dniach 9-11 października teren Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie się miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń podmiotów zaangażowanych w ochronę środowiska i gospodarkę odpadami.

– Targi POL-ECO SYSTEM to największe i najważniejsze wydarzenie targowo-wystawiennicze w branży ochrony środowiska w Europie Środkowo-Wschodniej. Co roku wydarzenie to odwiedza kilka tysięcy osób, wśród których nie brakuje najważniejszych decydentów z administracji rządowej i samorządowej, a także przedstawicieli nauki i biznesu. W tym roku kilkaset firm zaprezentuje zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi i gospodarce odpadami. Podczas licznych konferencji, debat, szkoleń i wykładów uczestnicy zapoznają się z najnowszymi trendami i kształtującymi przyszłość zmianami prawnymi – mówi Prezes Grupy MTP Przemysław Trawa.

W inauguracji 31. Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM przewidziano udział m.in.: Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego oraz Prezesa Zarządu Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Piotra Woźnego.

– Dbałość o środowisko to nasz obowiązek, który wynika z konieczności zapewnienia zasobów następnym pokoleniom. Odpowiedzią na to wyzwanie jest między innymi gospodarka o obiegu zamkniętym. Temat przewodni tegorocznej edycji targów POL-ECO SYSTEM – „Zrównoważona gospodarka odpadami – dla ludzi, zdrowia i środowiska” – doskonale wpisuje się w podjęte przez Ministerstwo Środowiska działania, które przyczyniają się do poprawy systemu gospodarki odpadami – zaznacza Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

Podczas konferencji i debat będzie można wskazać decydentom propozycje rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami. Resort środowiska jest w przededniu wdrożenia pakietu odpadowego, dlatego zaplanowane podczas targów tematy dotyczą gospodarki obiegu zamkniętego, recyklingu, systemu zbiórki i segregacji odpadów.  

– Wśród wyzwań, z jakimi muszą się zmierzyć samorządy i branża odpadowa w najbliższym czasie, jest dostosowanie systemu zbiórki i przetwarzania odpadów do znowelizowanych aktów prawnych oraz przystosowanie instalacji przetwarzania odpadów do nowych, najlepszych dostępnych technologii BAT. Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach pozwala jednocześnie na to, by zmiany nie powodowały nadmiernych obciążeń społecznych – podkreśla Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska.

Integralną częścią targów POL-ECO SYSTEM jest zorganizowana po raz trzeci przez Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przestrzeń wystawienniczo-konferencyjna EkoSfera. To wyjątkowe miejsce spotkań liderów, gdzie podczas sesji debat, szkoleń i wykładów uczestnicy zapoznają się z trendami kształtującymi przyszłość sektora odpadowego. Nad tą częścią wystawienniczo-konferencyjną patronat honorowy objął prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Na targach oprócz licznych sesji, konferencji i debat poświęconych gospodarce odpadami, nie zabraknie tez tematów związanych z energetyką i Smart City.  Szczególnie interesujące obszary to rozwijająca się energetyka prosumencka, magazynowanie energii, klastry energii oraz odnawialne źródła energii dla przedsiębiorców, samorządów, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Wśród wydarzeń zaplanowane są także projekcje filmowe oraz pokazy ratownictwa chemiczno-ekologicznego.

Podczas targów odbędzie się również seminarium „Dorobek 30-lecia Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz perspektywy rozwoju Funduszu i systemu finasowania ochrony środowiska w Polsce”. Z kolei Lasy Państwowe podsumują projekt Leśnych Gospodarstw Węglowych.

Częścią targów będzie też wystawa uczestników konkursu Ministerstwa Środowiska „Produkt w Obiegu”, którego celem jest promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym. Konkurs zaprezentuje nowoczesne produkty i rozwiązania promujące ponowne wykorzystanie surowców. Podczas Pol-ECO SYSTEM zostaną wręczone nagrody Ministra Środowiska w tym konkursie, a także Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz certyfikaty EMAS.

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO-SYSTEM odbędą się w Poznaniu w dniach 9-11 października 2019 r. 

www.polecosystem.pl

 

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
03
PaĹşdziernik
2023

ICSG Grupa Studyjna ds. Miedzi

...

04
PaĹşdziernik
2023

Incentivizing Investment in Base Metal Mining

...

04
PaĹşdziernik
2023

Konferencja Metali Lekkich SBŁ IMN Oddział Metali Lekkich Skawina

...


Nasi Członkowie: