Aktualności

Ogłoszono I Konkurs Programu Sektorowego Innowacyjny Recykling

2017-01-26

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło I konkurs programu "Innowacyjny Recykling". W ramach Działania 1.2 "Sektorowe programy B+R" NCBiR wesprze nowatorskie rozwiązania w zakresie ponownego wykorzystania odpadów kwotą 90 mln zł. Stroną podpisanego Programu Sektorowego jest IGMNiR jako lider Konsorcjum pięciu organizacji branżowych wnioskujących do NCBiR o ustanowienie programu.

"Recykling, jedna z najbardziej powszechnych form ochrony środowiska naturalnego, przyczyni się do poprawy jakości wody, gleby i powietrza w Polsce, a także pozwoli rodzimym przedsiębiorcom czerpać korzyści ekonomiczne z pełnego wykorzystania odpadów m.in. z drewna, szkła, metali nieżelaznych czy odpadów wydobywczych z węgla kamiennego. Firmy, które wprowadzają innowacje do technologii odzysku i zagospodarowania odpadów, mogą dostać nawet 18 mln zł na jeden projekt" – mówi wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Dofinansowanie w ramach programu „Innowacyjny Recykling” udzielane będzie przedsiębiorcom lub konsorcjom przedsiębiorstw na realizację projektów, które obejmą badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe lub wyłącznie te drugie. Projekt musi dotyczyć jednego z ponad pięćdziesięciu tematów wymienionych w zakresie tematycznym konkursu.

Wnioski o dofinansowanie można składać od 28 lutego do 21 kwietnia 2017 r.  Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie NCBR

Więcej
Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
18
Wrzesień
2019

24th International Congress for Battery Recycling

...

14
Październik
2019

BIR 2019 World Recycling Convention (Round-Table Sessions)

...

22
Październik
2019

2nd Annual Vehicle Recycling International Conference 2019

...


Nasi Członkowie: