Aktualności

KGHM podpisał umowę handlową z China Minmetals Nonferrous Metals Co. Ltd.

2018-11-06

Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. poinformował,że w dniu 6 listopada 2018 r. została zawarta umowa na sprzedaż produkowanych przez Spółkę katod miedzianych w latach 2019-2023, pomiędzy Spółką a China Minmetals Nonferrous Metals Co. Ltd. (firmą należącą do grupy China Minmetals Corporation).

Wartość przedmiotu umowy szacowana jest w zależności od poziomu wykorzystania opcji ilościowej na: od 1 590 148 750,00 USD, tj. 6 027 776 866,63 PLN do 3 816 365 000,00 USD, tj. 14 466 694 805,50 PLN.

Kontrakt podpisano podczas pierwszej edycji targów China International Import Expo w Szanghaju. Polska reprezentowana była na nich między innymi przez KGHM Polska Miedź oraz jej spółkę zależną zajmującą się produkcją maszyn górniczych - KGHM Zanam. Polska Miedź została przez organizatorów zaproszona do wystawienia w specjalnym pawilonie „High Tech”.

Guo Wenqing, prezes Minmetals podkreślił, że bardzo ważna jest dla Minmetals stabilność dostaw i wysoka jakość produktów. Ponad 20 lat konstruktywnej współpracy z KGHM pokazało, że można ufać Polakom. Dodał, że cieszy się, że kooperacja między firmami się rozwija i że Minmetals może być ambasadorem KGHM na rynku chińskim.

Z kolei prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński powiedział, że firma jest zadowolena ze współpracy z China Minmetals. To dzięki nim KGHM może wykorzystać ogromy potencjał, który posiada rynek chiński. Fundamentem naszej współpracy jest podejście „win-win” - dbamy o to, aby z naszej kooperacji korzyści wyciągały obie strony. Na tym budujemy też polską markę w Chinach - dodał.

Uczestnicząc w China International Import Expo, KGHM chce wzmocnić współpracę z rynkiem chińskim i wprowadzić inne produkty wytwarzane przez grupę, takie jak srebro, złoto, ołów rafinowany, molibden, kwas siarkowy, siarczan niklu i selen. Expo jest też dobra okazja do promowania innych spółek z grupy kapitałowej KGHM i ich produktów.

Polska Miedź obecna jest na chińskim rynku od 21 lat. Od czasu zawarcia pierwszej umowy handlowej z China Minmetals, KGHM wyeksportował do Państwa Środka ponad 1,3 miliona ton katod miedzianych. Chiny są największym konsumentem surowców na świecie i jednocześnie czołowym odbiorcą produktów, towarów i usług oferowanych przez KGHM.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
03
PaĹşdziernik
2023

ICSG Grupa Studyjna ds. Miedzi

...

04
PaĹşdziernik
2023

Incentivizing Investment in Base Metal Mining

...

04
PaĹşdziernik
2023

Konferencja Metali Lekkich SBŁ IMN Oddział Metali Lekkich Skawina

...


Nasi Członkowie: