Aktualności

Izba zakończyła sezon targowy

2012-11-27

Źródło: www.exposilesia.pl

W listopadzie odbyły się dwie imprezy targowe adresowane, między innymi, do osób i firm przemysłu metali nieżelaznych oraz branży recyklingu.

Na początku miesiąca Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia w Sosnowcu zorganizowało Międzynarodowe Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET 2012 (6-7.11.2012). Już od pięciu lat sosnowieckie centrum wystawowe prezentuje przedstawicielom przedsiębiorstw i firm związanych z przemysłem metali nieżelaznych oraz stalowym to, co w tych branżach niezbędne: specjalistyczne maszyny i urządzenia wykorzystywane w przemyśle, aparaturę kontrolno-pomiarową, a także możliwości dystrybucji wyrobów hutniczych, takich jak blachy, pręty i rury. Zwiedzający mieli również okazję bliżej zapoznać się z ofertą centrów serwisowych wspierających przemysł metali nieżelaznych, jak i stalowy.

- Izbę Gospodarczą Metali Nieżelaznych i Recyklingu, która jest autonomiczną organizacją zrzeszającą instytucje i spółki przemysłu metali nieżelaznych oraz branży recyklingu, szczególnie cieszy fakt, iż w tej edycji targów powstał Salon Recyklingu Metali Scrap EXPO, będący odpowiednikiem Salonu InterSCRAP z ubiegłego roku- mówi Kazimierz Poznański, Prezes Zarządu IGMNiR. - Świadczy to o rosnącym zainteresowaniu tematyką recyklingu, a także o zapotrzebowaniu firmy złomowych i około złomowych na zapoznanie się z najnowszymi technologiami oraz sprzętem, mających na celu bardziej efektywne przetwórstwo złomów metali- dodaje.
Natomiast w dniach od 20 do 23 listopada br. Izba po raz kolejny wzięła udział w  Międzynarodowych Tragów Ochrony Środowiska POLEKO 2012 w Poznaniu.
Jedną z konferencji towarzyszących tym targom było Forum Recyklingu- wydarzenie zorganizowane przez miesięcznik „Recykling".
W środę, 21 listopada br., Jan Szafraniak, Dyrektor Biura Izby, uczestniczył w debacie pt. „Gospodarka zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym –dziś i jutro”.
Podczas kolejnego dnia Forum, Prezes Kazimierz Poznański przedstawił prezentację na temat zjawiska kradzieży metali w Europie oraz omówił program przeciwdziałania temu procederowi w Polsce. Następnie uczestniczył w dyskusji pt. „Odzysk i recykling złomu – zagrożenia i kierunki rozwoju".

W tym roku IGMNiR dzieliła stoisko wystawiennicze z firmą Cronimet PL Sp. z o.o. oraz Alumetal S.A. Wystawcami byli również tacy Członkowie, jak: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Bax Baumaschinen Sp. z o.o., Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach oraz TOMRA Sorting Sp. z o.o.
- Cieszy nas fakt, że Członkowie Izby, w dobie nowoczesnych narzędzi komunikacji, jak Internet czy telefon komórkowy, w dalszym ciągu chętnie biorą udział w targach branżowych, zarówno jako zwiedzający, jak i wystawcy- mówi Jan Szafraniak, Dyrektor Biura Izby. – Życzymy im, aby rozmowy odbyte podczas targów zaowocowały nowymi perspektywami współpracy biznesowej.

Więcej
Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
22
Wrzesień
2020

ILA Global Pb Recycling Conference

...

01
PaĹşdziernik
2020

MIR-EXPO Międzynarodowy Kongres Recyklingu Metali

...

12
PaĹşdziernik
2020

BIR 2020 World Recycling Convention & Exhibition

...


Nasi Członkowie: