Aktualności

Dostawca technologii recyklingowych TOMRA obchodzi 45-lecie swojego istnienia

2017-04-06

Od momentu uruchomienia działalności - 1 kwietnia 1972 r., firma TOMRA rozwinęła się od pioniera zautomatyzowanych technologii recyklingu do firmy o wielomilionowych (w euro) obrotach, oferującej obecnie szeroką gamę rozwiązań opartych na różnego rodzaju sensorach.

Zaczynając w małej szopie w Asker w Norwegii, bracia Petter i Tore Planke wymyślili  rozwiązanie problemu: lokalny sklep spożywczy chciał, aby zautomatyzowana maszyna mogła szybko i łatwo przyjmować zużyte, puste butelki do recyklingu, - i tak urodziła się TOMRA. Pod koniec 1972 roku firma zainstalowała w Norwegii 29 maszyn, a ich sukcesem szybko zaczęła interesować się zagranica.

W ciągu pierwszych 30 lat swojej historii firma TOMRA koncentrowała się na rozwijaniu działalności handlowej na rynkach z systemami kaucyjnymi do opakowań napojów. W 2000 roku firma zaczęła opracowywać i rozwijać bardziej wszechstronną platformę biznesową. Dzięki wielu "strategicznym" przejęciom w ostatnich dwóch dekadach firma TOMRA stała się głównym dostawcą technologii sortowania optycznego dla szerokiego zakresu materiałów.

W 2016 r. TOMRA odnotowała rekordowe przychody w wysokości 710 mln euro. Rozwiązania oparte na czujnikach firmy TOMRA stosowane są obecnie w systemach handlowych, recyklingu, górnictwie i sortowaniu żywności. Aplikacje dla recyklingu obejmują wiele strumieni odpadów i metali, w których sortery optyczne wspierają operatorów instalacji w procesach odzysku i sortowania cennych zasobów wtórnych.

"Nasz wzrost wynika częściowo ze wzrastającego zrozumienia, że świat musi lepiej wykorzystywać swoje zasoby naturalne w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju" - komentuje Stefan Ranstrand, dyrektor TOMRA. "Jesteśmy dumni z sukcesu osiągniętego przez naszą firmę i oczekujemy dalszego rozwoju w nadchodzących latach, kontynuując opracowywanie najnowocześniejszych rozwiązań pomagających naszym klientom osiągać cele biznesowe i przyczynić się do lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości.”

Więcej
Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
27
Czerwiec
2018

XXIV Walne Zgromadzenie IGMNiR

...

26
Wrzesień
2018

Europejski Kongres Technologiczny 2018

...

09
Październik
2018

12.Międzynarodowe Targi i Kongres ALUMINIUM 2018

...


Nasi Członkowie: