Aktualności

BIR - Global Recycling Day

2017-02-14

BIR logo

W 2016 roku BIR uruchomiła projekt zorganizowania Światowego Dnia Recyklingu (Global Recycling Day). Jak można sobie wyobrazić, to nie jest łatwe zadanie. Ale każdy duży projekt zaczyna się od małego kroku: po zdefiniowaniu zakresu tego, co chcemy osiągnąć BIR opracował broszurę, która została zaprezentowana członkom BIR biorącym udział w Światowej Konwencji Recyklingu w Amsterdamie (podczas sesji okrągłego stołu).

Następnie została rozesłana do wszystkich członków. Jest ona również dostępna online: http://www.bir.org/assets/Documents/Conventions/grc-brochure.pdf

BIR uruchomił także specjalną stronę internetową, która jest dostępna tutaj: http://www.bir.org/conventionwebsite/globalrecyclingday/project-2/ lub za pośrednictwem portalu BIR www.bir.org. Ponieważ projekt ewoluuje, strona będzie uzupełniana coraz większą ilością informacji na temat działań, interesariuszy, podmiotów wspierających, kampanii itp.

Ważnym elementem jest także "Petycja Online":https://www.change.org/p/make-the-global-recycling-day-a reality?utm_source=embedded_petition_view  - proszę dodać swój głos do naszych głosów, zatwierdzając tę inicjatywę i zamieszczając w Internecie swoje poparcie. Proszę się upewnić, że zgadzacie się Państwo na wyświetlanie Waszej nazwy i komentarza, tak aby inni mogli zobaczyć, co Państwo napisali.

 „Naszym celem jest znaczące zwiększenie widoczności międzynarodowej branży recyklingu i energiczne podkreślenie istotnego wkładu recyklingu w proces łagodzenia zmian klimatycznych i ochrony naszej planety. W wyniku tego, decydenci polityczni, jak również inne sektory przemysłu i społeczeństwo będą świadomi tego, kim jesteśmy i jakie korzyści z istnienia branży recyklingowej odnosi społeczeństwo” – czytamy w komunikacie BIR.

BIR wkłada wiele wysiłku we współdziałanie z silnymi partnerami takimi jak np.  Organizacja Narodów Zjednoczonych, ale w końcu to wsparcie firm członkowskich BIR oraz stowarzyszeń krajowych, pozwala na przetłumaczenie tej globalnej inicjatywy na robiące wrażenie stanowisko w imieniu międzynarodowego przemysłu recyklingu.

Więcej
Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
26
Wrzesień
2018

Europejski Kongres Technologiczny 2018

...

06
Październik
2018

BIR Światowa Konwencja Recyklingu

...

09
Październik
2018

12.Międzynarodowe Targi i Kongres ALUMINIUM 2018

...


Nasi Członkowie: