Aktualności

Art. 63 ust. 2 projektu ustawy o bateriach i akumulatorach przyjęty bez poprawek

2014-05-30

Na posiedzeniu Podkomisji stałej ds. monitorowania gospodarki odpadami, które odbyło się w dniu 28 maja br., nie zostały wniesione poprawki do art. 63 ust. 2 projektu ustawy o zmianie ustawy o bateriach i akumulatorach oraz niektórych innych ustaw.

Oznacza to, że przedsiębiorcy będą mogli przetwarzać zużyte baterie i akumulatory kwasowo-ołowiowe w zakładzie, bez konieczności doposażenia go w hutę (w odniesieniu do złomu ołowiu) i instalację do recyklingu tworzyw sztucznych. Taki zapis powoduje zagrożenie niekontrolowanego wprowadzania do środowiska substancji niebezpiecznych, tj. związków ołowiu oraz siarki zawartych w tych odpadach.

Odnośnie rozporządzenia Ministra Środowiska do ustawy, IGMNiR zaproponowała obniżenie poziomu zdolności zakładu do przetwarzania odpadów niebezpiecznych, jakimi są zużyte baterie i akumulatory kwasowo-ołowiowe i niklowo-kadmowe, który obecnie wynosi 10 ton na dobę.  Wiceminister Środowiska Janusz Ostapiuk pozytywnie ocenił wniosek IGMNiR oraz zadeklarował uwzględnienie go w rozporządzeniu. - Z pewnością ta propozycja pomoże usprawnić jakość techniczną zakładów przetwarzających zużyte baterie i akumulatory - powiedział.

Następnie posiedzenie Podkomisji zostało wyznaczone na 4 czerwca br.

Więcej
Dołącz do nas Dołącz do nas Nasi partnerzy
Kalendarium
03
PaĹşdziernik
2023

ICSG Grupa Studyjna ds. Miedzi

...

04
PaĹşdziernik
2023

Incentivizing Investment in Base Metal Mining

...

04
PaĹşdziernik
2023

Konferencja Metali Lekkich SBŁ IMN Oddział Metali Lekkich Skawina

...


Nasi Członkowie: